WILD EUROPE #1: BŘECLAV-SPLIT

Wild Europe #1 : Břeclav-Split je organizovaná MTB bikepackingová vyjížďka (nebo závod, jak to kdo pojme) bez zabezpečení, se startem v Břeclavi a cílem v chorvatském Splitu. Cílem trasy je zavést účastníky do zapadlých koutů rakouských a slovinských Alp a do divokých oblastí chorvatského pohoří Velebit. Trasa je vedena střídavě po vyasfaltovaných silnicích nižší třídy a terénních makadamových cestách. Pro absolvování vyjížďky je doporučeno horské nebo cyklokrosové kolo se spíše širšími plášti.

Planšarsko jezero ve Slovinsku

KATEGORIE OBTÍŽNOSTI TRASY

Extrémní kompletní trasa měří cca 1700 km a má převýšení cca 36000m.

Hlavní trasa měří cca 1560 km a převýšení cca 28000m a nezahrnuje 5 výšlapů na vrcholy extrémní trasy, z nichž se pak vrací stejnou cestou zpět. Zájemci o některé vrcholy si však mohou pro jejich výšlap nechat odečíst čas strávený výšlapem od výsledného času.

Krátká trasa měří cca 1340 km a převýšení cca 23000m a nezahrnuje závěrečnou zajížďku na horu Sveti Jure. Účastníci krátké trasy mohou tedy jízdu ukončit po cca 1300 km.

Extrémní krátká trasa měří cca 1480 km a má převýšení cca 31000m a zahrnuje výšlapy na vybrané vrcholy, nezahrnuje však závěrečnou zajížďku na Sveti Jure. Zájemci o extrémní kompletní trasu se tak mohou ve Splitu rozhodnout o její předčasné ukončení, pokud jim již nezbude čas.

stoupání do sedla Mali Alan bude patřit k nejkrásnějším úsekům trasy

Hlavní trasa zavede účastníky postupně mj. do centra Vídně, do pohoří Raxalpe v oblasti okolo Semmeringu, k vodopádům Myrafälle, do kopců Štýrska – Schockl, Stuhleck , řídce osídlenými horskými oblastmi Julských alp (Logarská dolina a přejezd sedla Lesniksattel), centrem Lublaně, jezeru Cerkniško, a poté už zavítají do Chorvatska, kde postupně projedou oblast Bílých a Soumarských stěn, srdcem Severního Velebitu, přes sedlo Veliki Alan, po Jadranské magistrále, po NP Krka k Roški slapu, podél řek Zrmanja a Krupa do Splitu, kde budou moci účastníci ukončit krátkou variantu. To by ale byla škoda, protože hlavní trasa zahrnuje ještě tři třešničky na dortu – vyhlídku na ústí řeky Cetina u Omiše, výšlap na legendární vrchol Sveti Jure a průjezd letoviskem Makarska.

Pro účastníky „Extrémní trasy“ jsou ještě navíc připraveny výšlapy na štýrský Grosse Speikkogel, slovinský Zvoh, chorvatskou Dabarskou kosu (Velebit) a Veliko Rujno (Paklenica).

Odkaz na Facebookovou stránku: https://www.facebook.com/events/713345539172949/

START, CÍL A LIMIT PRO DOJEZD DO CÍLE

Start závodu s hromadným startem je v neděli 13.9. v 7.00 od klubu Cyklosféra v Břeclavi. Účastníci, kteří na absolvování trasy potřebují více času, nebo chtějí vyjet dříve, se mohou vydat na trať již od pátku 11.9.

Cíl obou tras je na pláži Kašuni, cca 5km od centra Splitu.

Limit pro dojezd do cíle není stanoven.

Sólo výzva: Zájemci o absolvování vyjížďky „Wild Europe #1 : Do Chorvatska trochu jinak“ v jiném termínu si mohou zvolit svůj vlastní čas startu, a klidně i jet v protisměru. Uzávěrka pro připsání bodů do letošního žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Maximální počet účastníků závodu s hromadným startem je 50 osob. Možnost absolvovat vyjížďku ve dvojici či malé skupince.

Pohoří Raxalpe, okolí Semmeringu a proslulá železnice

PRŮBĚH VYJÍŽĎKY

Průběh vyjížďky, své dojmy a počínání všech účastníků bude možné sdílet, sledovat a znovu prožívat prostřednictvím skupiny v aplikaci WhatsApp, přes kterou budou účastníci povinni průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, resp. po dosažení pořadatelem stanovených bodů trasy.

hora Sveti Jure v přírodním parku Biokovo

TRASA

Zajímavosti a nejvýznamnější horská sedla: Vídeň – Semmering – Myrafalle – Sonnwendstein (1523m) – Schöckl (1445m) – Stuhleck (1782m) – Grosse Speikkogel (2120m) – Logarská dolina – Lesniksattel (1514m) – Zvoh (1972m) – Lublaň – Bílé a Soumarské stěny – Veliki Alan (1414m) – Jadranská magistrála – Karlobag – Dabarska Kosa (928m) Veliko Rujno ((915m) – Mali Alan (1044m) – kaňony řek Zrmanja a Krupa – NP Krka (Roški slap) – Solin – Omiš – Sveti Jure (1756m) – Makarska – Split

Kurzívou vyznačené vrcholy jsou pouze pro zájemce o extrémní variantu.

Nejvyšší bod: hora Grosse Speikkogel (2120m)

cílová rovinka stoupání na Grosse Speikkogel, nejvyšší bod celé trasy ve 2120m

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: horské nebo cyklokrosové se spíše širšími plášti (cca od 35mm).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem, přední i zadní světlo

Doporučená výbava: GPS přístroj, termoizolační přikrývka, goretexová bunda, powerbanka, náhradní baterie do navigace, lékárnička

Sonnwendstein (1523m)

PRAVIDLA

Účastníci mohou vyjížďku absolvovat na jakýchkoliv jízdních kolech poháněných vlastní silou. Elektrokola nejsou povolena.

Účastníci absolvují vyjížďku na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za jakoukoliv zdravotní, materiální či jinou újmu, která se účastníkovi přihodí během absolvování vyjížďky.

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Vyjížďka se jede nonstop a záleží pouze na samotných účastnících, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem nákupu, odpočinku, občerstvení nebo spánku.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.

Účastníci mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Obecná pravidla a pravidla zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM O PROJETÍ TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

na severu Chorvatska vede trasa pod Bílými a Soumarskými stěnami

REGISTRACE

Zájemci o závod s hromadným startem se na něho mohou registrovat prostřednictvím formuláře zdeStartovné za účast je 500 Kč.

Zájemci o absolvování sólo vyjížďky ve vlastním termínu se registrují prostřednictvím formuláře pro vyjížďky v rámci SOLO CHALLENGE CUPu. Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 200 Kč/osoba. Na možnost absolvovat tuto vyjížďku sólo se nevztahuje akce „první registrace zdarma“, ani „každá čtvrtá zdarma“. V kolonce „Název vyjížďky“ uveďte text „Wild Europe“.

Všichni účastníci prvního závodu seriálu Wild Europe získají přednostní právo na registraci na příští ročník, jehož trasa je předběžně připravena výhradně po Bosně a Hercegovině, případně po jiné zemi na Balkáně.

O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Organizační poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE WILD EUROPE a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE WILD EUROPE PETR NOVÁK).

Registrace je přenosná na jinou osobu, kterou si může zvolit sám odstoupivší účastník, po oznámení pořadateli.

sjezd ze sedla Veliki Alan ve výšce 1414 k úrovni moře nabídne úžasné výhledy na Jaderské moře a Kvarnerské ostrovy

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Průběžné pořadí a dosažené časy všech dosavadních absolventů vyjížďky naleznete v sekci FINIŠEŘI WILD EUROPE, aktuální bodové zisky jednotlivých finišerů budou aktualizovány vždy do cca 5 dnů po skončení kalendářního měsíce. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Koeficient obtížnosti: extrémní trasa – 4, hlavní trasa a extrémní krátká trasa – 3, krátká trasa – 2,5

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: červen 1,1

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficient pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

po sjezdu z Velikeho Alanu si na chvíli odpočineme od hor a projedeme se po nádherné Jadranské magistrále až k NP Paklenica

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Výsledkové listiny se uzavírají 31.10.2020. Účastníci vyjížďky s hromadným startem je sdílí společně s účastníky Solo Challenge Cupu.

EXTRÉMNÍ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze jednotlivých vyjížděk SOLO CHALLENGE CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo uplatnit nárok na startovné zdarma dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma. Původně vybraného závodu se samozřejmě mohou zúčastnit také, ale nebudou moci uplatnit vybojovanou slevu.

HLAVNÍ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 10 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.

ústí řeky Cetina u městečka Omiš – velký důvod k pokračování na hlavní trasu

NÁVRAT DO ČR

Pro návrat do ČR veřejnou dopravou jezdí v sobotu a v pondělí v 11.30 autobusy Regiojet (cena do Brna od 1000 Kč) a každý den večer od 17.30 pak společnost Flixbus (cena do Brna od 750 Kč).

Pokud budete mít dopravu domů autem s pomocí přátel nebo příbuzných, a máte-li ještě další volné místo, můžete to uvést při registraci ve „zprávě pro pořadatele“.

FOTOGALERIE DALŠÍCH ZAJÍMAVOSTÍ NA TRASE

Vídeň – Schonbrunn
Donau Insel
Prater
hora Schockl ve 1445m
hřebenový úsek pod větrnými turbínami na hoře Pretul
Logarská dolina na severu Slovinska
Lublaň – hlavní město Slovinska
vyhlídka na Kudin most a kaňon řeky Krupa
cílové město Split
vesnice Begovo Raztolje na severu Chorvatska
Cerkniško jezero jižně pod Lublaní
Zajížďka „extrémní trasy“ na Dabarskou kosu
vodopády na řece Myra.
krajina v okolí Lublaně
Šmarna gora před Lublaní