ULTRA-BIKE vs. COVID-19

ULTRA-BIKE.CZ VS. COVID-19

Projekt ULTRA-BIKE měl v roce 2020 zahájit ve velkém stylu. Na Velikonoce byla na programu 800km vyjížďka do Budapešti, na jaře měly následovat dvě velké charitativní akce, v červnu pak MTB závod v Jeseníkách a Tisícovka, aby po letní pauze celý seriál vyvrcholil 1500km vyjížďkou EuroPeaks na chorvatskou Makarskou a skončil závěrečným „galavečerem“ a speciálním závodem dvojic v Králíkách. Většině akcí pak měla předcházet setkání účastníků spojené s promítáním cyklocestovatelských přednášek.

Celou zimu jsem po večerech organizoval jednotlivé akce, zařizoval vše podstatné a pomalu připravoval nový web. Když už bylo vše téměř hotovo a v půlce března jsem se chystal oznámit spuštění projektu na internetu, jen o několik dnů dříve zasáhla vyšší moc jménem koronavirus a veškeré plány skončily v šuplíku a odložené na neurčito.

Po několika dnech „rozdýchávání“ jsem však začal přemýšlet nad alternativním program, který nebude v rozporu s opatřeními zamezujícími šíření nákazy – a vznikl z toho seriál SOLO CHALLENGE CUP, v jehož rámci si budou moci cyklističtí nadšenci zazávodit „na dálku“ hned na 35 různých trasách a při plnění charitativních výzev.

Na konci dubna najednou zase začaly přicházet dobré zprávy, a tak věřím, při pozitivním vývoji epidemiologické situace by se přece jen mohly uskutečnit i menší akce s hromadným startem.

 

 

VYJÍŽĎKY S HROMADNÝM STARTEM

Především vícedenní, ale i několik jednodenních vyjížděk budou mít určený termín hromadného startu. Aktuálně je moje představa maximálně 20 účastníků hlavní trasy a 20 účastníků krátké trasy u jednodenních vyjížděk, u vícedenních vyjížděk bych chtěl mít maximum 30 účastníků, s tím, že pokud by byl zájem, jsem připravený vždy zorganizovat druhý termín s trasou v protisměru, tj. s výchozím bodem v cíli prvního termínu.

Vyjížďky s hromadným startem budou mít pevně dané místo startu a pevně daný směr. Startovné bude mírně vyšší – 150 Kč na jednodenní vyjížďky a 250-300 Kč na vícedenní vyjížďky. V den konání hromadné vyjížďky nebudou mít možnost ji absolvovat účastníci SOLO CHALLENGE CUPu.

PŘEDBĚŽNÝ KALENDÁŘ HROMADNÝCH AKCÍ

EVERESTING CHALLENGE NA DLOUHÝCH STRÁNÍCH – 30.-31.5., max 10 účastníků

STO KILÁKŮ NA DORAZ – 6+7.6., charitativní výzva, max 10 účastníků

TISÍCOVKA NAPŘÍČ ČR11.+15.6., max 30 účastníků

KARPATSKÁ HŘEBENOVKA – 19.6., max 30 účastníků

CHARITATIVNÍ HANÁCKÁ 24 HODINOVKA27.-28.6., max 20 účastníků

JES300: DO NEJTĚŽŠÍCH KOPCŮ JESENÍKŮ – 18.+19.7. – max 30 účastníků

DLOUHÉ STRÁNĚ QUADRUPLE CLUB – 5.9.

CHARITATIVNÍCH 12 HODIN NA DS6.9.

KRÁLICKÝM SNĚŽNÍKEM AŽ DO OBLAK5.10.

Další termíny vyjížděk s hromadným startem oznámím podle vývoje epidemiologické situace, cca 20.5. především dle toho, jestli bude možné ještě toto léto vycestovat do zahraničí.

 

 

TERMÍNY PŮVODNĚ PLÁNOVANÝCH AKCÍ SERIÁLU

EUROCITIES: BRNO-BUDAPEŠŤ – odloženo na podzim 2021

EUROPEAKS 1500: BŘECLAV – MAKARSKA – je velkou neznámou a o jejím uspořádání snad bude jasněji cca 30.6. Původní termín byl 13.-19.9., vše ale záleží na tom, jestli a kam bude možné vycestovat, resp. jaké budou mít cesty do zahraničí a jaké budou podmínky po návratu z nich. Stále také zvažuji, jestli termín vyjížďky neposunout až na konec září, kdy je 28.9. státní svátek. Scénářů je tedy několik:

  • původní trasa na Makarskou
  • alternativní trasa s cílem v zahraničí (dle zemí, kam bude možné vycestovat – např. možnost cestovat do Chorvatska, ale nemožnost vycestovat do Itálie by znamenala jen úpravu původní trasy)
  • okružní nebo vyjížďka s cílem v Rakousku nebo na Slovensku (pokud by trasa přes více zemí znamenala složité vyřizování povolení, kontroly na hranicích atd., předpokládám, že právě s těmito zeměmi by mohla být v záři již přeshraniční spolupráce nejsnazší, mj. i vzhledem k relativně nízkému počtu nakažených)
  • vyjížďka po ČR (např. 800 km za českou historií o prodlouženém zářijovém víkendu 25.-28.9.

Na všechny nezrušené akce se budete moci již brzy nezávazně registrovat prostřednictvím registračních formulářů, zatím bez nutnosti posílat startovné.