TISÍCOVKA NAPŘÍČ ČR

Tisícovka napříč ČR“ je organizovaná bikepackingová vyjížďka bez zabezpečení z Aše do Hrčavy (nebo naopak) v délce cca 1090km a s převýšením přes 20000m, jejímž cílem je postupně zdolat významná horská sedla a vrcholy všech pohoří na severním pohraničí ČR, sjízdné na silničním či cyklokrosovém kole. Vyjížďka je určena pro všechny, kdo radši než tlačit kolo po šutrech a kořenech, vyletí dlouhé těžké kopce po asfaltu. Trasa vyjížďky je pevně daná a vede především po silnicích nižší třídy a vyasfaltovaných lesních cestách, ale zahrnuje i několik „gravel“ úseků.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je logo-Tisícovka.jpg.

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce květen a červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-14-1024x576.png.
Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/541117293218382/

Fotoalbum z prvního ročníku závodu s hromadným startem: https://www.facebook.com/pg/ultrabikecz/photos/?tab=album&album_id=179921896826811

TRASA

Celková délka a převýšení: cca 1090km; cca 20000m+

Významná sedla a vrcholy: Klínovec, Děčínský Sněžník, Ještěd, Vrbatova bouda, Luční bouda, Velká Deštná, Šerlich, Mezivrší, Suchý vrch, horní nádrž Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo, Kóta, Videlské sedlo, Praděd, Velký Javorník, Pustevny, Lysá hora, Javorový vrch.

Nejvyšší bod: Památník obětem hor pod Luční horou (1512m)

Další zajímavosti na trase: Labské Pískovce, Děčín, České Švýcarsko, Hřensko, Chřibská, Adršpach, Nové Město nad Metují, vodní nádrže Pastviny a Slezská Harta, Nový Jičín

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je ještěd-1024x575.jpg.
Ještěd

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: cyklokrosové se středně širokými plášti (cca 32mm).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem, přední i zadní světlo,

Doporučená výbava: GPS přístroj, termoizolační přikrývka, goretexová bunda, powerbanka, náhradní baterie do navigace, lékárnička

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je vrbatova-bouda.jpg.
stoupání k Vrbatově boudě

PRAVIDLA

Účastníci mohou vyjížďku absolvovat na jakýchkoliv jízdních kolech poháněných vlastní silou. Elektrokola nejsou povolena.

Účastníci absolvují vyjížďku na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za jakoukoliv zdravotní, materiální či jinou újmu, která se účastníkovi přihodí během absolvování vyjížďky.

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Vyjížďka se jede nonstop a záleží pouze na samotných účastnících, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem nákupu, odpočinku, občerstvení nebo spánku.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.

Účastník mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Obecná pravidla a pravidla zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM O PROJETÍ TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

Velká Deštná, nejvyšší vrchol Orlických hor

REGISTRACE

Každý zájemce o absolvování vyjížďky v rámci seriálu SOLO CHALLENGE CUP má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE, který je společný pro všechny vyjížďky pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ. Pro registraci na tuto sólo vyjížďku uveďte v kolonce „Název vyjížďky“ text „Tisícovka napříč ČR“.

O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Organizační poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE TISÍCOVKA a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE TISÍCOVKA PETR NOVÁK).

Registrace je přenosná na jinou osobu, kterou si může zvolit sám odstoupivší účastník, po oznámení pořadateli.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je praděd.jpg.
Praděd, nejvyšší vrchol Jeseníků

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Průběžné pořadí a dosažené časy všech dosavadních absolventů vyjížďky naleznete v sekci FINIŠEŘI TISÍCOVKA, aktuální bodové zisky jednotlivých finišerů budou aktualizovány vždy do cca 5 dnů po skončení kalendářního měsíce. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Koeficient obtížnosti vyjížďky: 2,5

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficient pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Lysá Hora 1 | Prazdroj
Lysá hora, nejvyšší vrchol Beskyd

FINIŠEŘI TRASY TISÍCOVKA

jménočasdatkatbodykoef
1.Radomír Čížek3d13h50m11.6.100+102,75
2.Aleš Melichařík4d7h12m11.6.85+52,75

ÚČASTNÍCI TRASY „TISÍCOVKA NAPŘÍČ ČR“

jménopočet km časdatbodykoef
3.Jaromír Soukup530km11.6.501,93
4.Maxmilián Odráška390km11.6.331,65
5.Luboš Andrš260km1d1h12m11.6.171,46
KOEFICIENTY OBTÍŽNOSTI
kompletní trasa 2,5
n
ekompletní trasa: 100-300km 1, 300-500km 1,5; 500-750km 1,75; 750- 900km 2; 900km+ 2,5.

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze jednotlivých vyjížděk SOLO CHALLENG CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo uplatnit nárok na startovné zdarma dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma. Původně vybraného závodu se samozřejmě mohou zúčastnit také, ale nebudou moci uplatnit vybojovanou slevu.

Hrčava (Obec) • Mapy.cz
Hrčava, obec na trojmezí ČR s Polskem a Slovenskem

GALERIE FINIŠERŮ

Prvním finišerem Tisícovky je Radek Čížek v čase 3:13:50
Na druhém místě závodu s hromadným startem skončil Aleš Melichařík v čase 4d7h12m

GALERIE ÚČASTNÍKŮ

Jarda Soukup ukončil své putování v Trutnově, kvůli pracovním povinnostem.
Max Odráška odstoupil ze závodu po pádu a zlomeném ráfku v Jizerských horách.
Luboš Andrš řešil technické problémy s telefonem a nakonec se rozhodl podniknout mírně lehčí variantu trasy Tisícovka o cca 3 týdny později.