SILNICE NAD 350KM

Hlavním pilířem seriálu SOLO CHALLENGE CUP jsou vícedenní vyjížďky po silnici. Připravil jsem prozatím 6 tras (a jednu charitativní výzvu) ve vzdálenosti od 400 do 1090km, aby si každý mohl vybrat tu svou dle oblasti, kterou by si rád projel, profilu který mu vyhovuje, a především času, který má na její absolvování.

Zvolené trasy mohou skvěle posloužit elitním vytrvalcům jako příprava na náročnější závody v zahraničí, ale zároveň jsou určeny i pro výletníky, kteří si chtějí ušetřit práci s plánováním trasy a podniknout delší výlet po České republice.

Vrcholem seriálu je vyjížďka „Tisícovka napříč ČR“, která je nejen nejdelší, ale také fyzicky nejnáročnější. Pro zájemce o přejezd republiky, kteří si netroufnou na trasu s takto náročným profilem, jsou připraveny kratší vyjížďky „Zajímavých 800 km napříč ČR“ a charitativní výzva „Sprint napříč ČR„.

Cyklisté, kteří místo přejezdů preferují okružní trasy, určitě uvítají vyjížďku „800 km na českou historií“, určená spíše jako výlet po krásách ČR, pro vrchaře a milovníky extrémních výzev je zde 512km „Nebe Moravy“, prodloužený víkend by zase měl stačit i začínajícím vytrvalcům na absolvování méně kopcovité, 400 km vyjížďky „Welzlova 400„.

U vyjížděk, jejichž trasa tvoří okruh si účastníci mohou sami vybrat svůj výchozí bod, i směr, ve kterém ji absolvují. U přejezdů ČR si pak mohou zvolit některý ze dvou koncových bodů tras.