PUSTEVNY QUINTUPLE CLUB

PUSTEVNY QUINTUPLE CLUB

Pustevny Quintuple club je charitativní výzva, jejímž cílem je vyšlápnout na beskydskou horu Pustevny pěti (případně čtyřmi, nebo aspoň třemi) různými trasami, a na závěr zdolat horu Radhošť. Pro zapsání do výsledkové listiny ultra-bike a možnost získat body do Solo Challenge Cupu se účastník zavazuje přispět dobrovolnou částkou na dobročinné účely. Doporučenou částkou je 20 Kč za každé stoupání, minimálně 50 Kč celkem.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-11-1024x338.png.

Trasy jednotlivých stoupání jsou pevně dané, účastníci si však sami volí jejich pořadí, výchozí bod i trasu sjezdu na jejich začátek. Cíl výzvy je na hoře Radhošť, poslední sjezd už se do výsledného času nezapočítává.

Každá úroveň má svou vlastní výsledkovou listinu. Zájemci o vstup do quadruple clubu nebo triple clubu si mohou vybrat, které z nabízených stoupání pojedou, a pak už záleží na nich, jestli si vyberou čtyři/tři nejrychlejší trasy nebo ty, které se nejvíc užijí.

Během absolvování výzvy si mohou účastnici vyměnit kolo.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-21.png.

Celková délka a převýšení: 

QUINTUPLE CLUB- min. 97km/3200m+

QUADRUPLE CLUB – min. 71km/2500m+

TRIPLE CLUB – min. 51km/1900m+

Cíl výzvy všech tří úrovní je na vrcholu hory Radhošť, u kaple Sv. Cyrila a Metoděje. Následný sjezd se již do výsledného času nezapočítává.

TRASY:

STOUPÁNÍ 1

Výchozí bod: kemp Rožnov

Trasa: chata Mír – rozc. Pod Radhoštěm – Skalíkova louka

Popis: Nejhezčí a nejpříjemnější stoupání, které začíná ostrým nástupem z Rožnova (prvních 5km stabilní sklon 8%) po kvalitní asfaltce s takřka nulovým provozem. Za chatou Mír už je sice kvalita cesty horší, ale při stoupání se dá zvládnout i na silničním kole. Za chatou začíná úsek s pozvolným stoupáním, během něhož se vám naskytne několik úžasných výhledů na Radhošť, město Rožnov atd. Posledních cca 800m vede trasa po hlavní silnici z Prostřední Bečvy.

Délka a převýšení: 13,5km/683m+

STOUPÁNÍ 2

Výchozí bod: Prostřední Bečva, Zavadilka

Trasa: hlavní silnice přes Kněhyni

Popis: Stoupání po hlavní silnici, po které přijíždí většina turistů mířící na Pustevny vlastním autem. Provoz však není velký poté, co se zaplní parkoviště. Po počátečním pozvolném nástupu přes místní část Kněhyně se sklon cesty zvedne na cca 7%, bez vyloženě prudkých úseků. Celý horní úsek vede lesem, který poskytuje stín, ale neposkytuje příliš mnoho výhledů. Celé stoupání vede po kvalitním asfaltu, vhodné i pro silniční kolo.

Délka a převýšení: 9,8km/539m+

STOUPÁNÍ 3

Výchozí bod: Trojanovice, kruhový objezd

Trasa: Malá Ráztoka – Vyhlídka

Popis: Stoupání po kvalitní úzké asfaltce, kde platí zákaz vjezdu aut. Cesta vhodná i pro silniční kolo. Je třeba dát zvýšený pozor na sjíždějící koloběžkáře. Téměř celé stoupání vede skrz bukový les, kde je i v létě příjemný chládek, výhledy jsou však k vidění až na úplném vrcholu. Na trase pěkný vodopád. Po pozvolném začátku přes obec Trojanovice má od chaty Ráztoka kopec vesměs stabilní sklon okolo 7%.

Délka a převýšení: 7,8km/529m+

STOUPÁNÍ 4

Výchozí bod: Horní Bečva, kovárna

Trasa: Martiňák – Bařiny – Maňáky – hlavní silnice

Popis: Nejdelší a nejtěžší stoupání z celé pětice začíná ostrým asfaltovým nástupem ještě v obci Horní Bečva. Za rozcestím „Pod Humencem“ asfalt končí a následuje prudký kamenitý úsek až k chatě Martiňák, kde bude nejspíš nutné kolo tlačit. Od chaty naopak následuje již jen pozvolný úsek po lesní asfaltce, a poté krátký sjezd. Závěrečný úsek se opět jede po hlavní silnici. Na stoupání je možné využít cyklokrosové kolo (s lehkými převody), na sjezd už je však vhodnější horské.

Délka a převýšení: 15,1km/675m+; 152m-

STOUPÁNÍ 5

Výchozí bod: Trojanovice, autobusová zastávka „Pod Dílem“

Trasa: hotel Troyer – sedlo pod Tanečnicí

Popis: Po volnějších 2 km po kvalitním asfaltu následuje za hotelem Troyer lesní asfaltka, zprvu po velmi prudkém úseku. Po kratším odpočinkovém úseku stoupá cesta už v prudším sklonu okolo 8 % po svahu Noříčí hory, Zmrzlého a Tanečnice. Před příjezdem na sedlo pod Tanečnicí několik velmi pěkných výhledů na horu Kněhyně a okolní kopce. Ze sedla k chatám na Pustevnách vede cesta cca 1,5km lehčím terénem, dobře sjízdném na cyklokrosovém kole se středně širokými plášti.

Délka a převýšení: 9,7km/544m+

SLADKÉ FINÁLE: PO HŘEBENI NA RADHOŠŤ

Výchozí bod: sedlo Pustevny u chaty Šumná

Trasa: socha Radegasta – horský hotel Radegast – vrchol Radhoště

Popis : Závěrečným úsekem výzvy je 3,9km hřebenovka na horu Radhošť. Majestátní výhledy do dáli, socha Radegasta, chata horského hotelu Radegast a úplně na konec krásná dřevěná kaple Sv. Cyrila a Metoděje budou sladkou odměnou za celodenní úsilí. Při návratu zpět už navíc nemusíte spěchat a budete si moci plnými doušky vychutnat okolní kulisy. Možnost odskočit si na vyhlídku na Pustevny z altánku Cyrilka. Na úseku mají auta zákaz vjezdu, za dobrého počasí (především v létě a o víkendech) jsou ale na cestě v mimořádně velkém počtu pěší turisté a cyklisté. Je tedy vhodné načasovat závěr až do večerních hodin. Povrch: střídavě asfalt a šotolina, sjízdné i na gravelu.

Délka a převýšení: 3,9km/161m

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na hoře Radhošť (1129m)

FINIŠEŘI PUSTEVNY QUINTUPLE CLUB

KOEFICIENT OBTÍŽNOSTI: 1

pořadíjméno časdatkatbodykoef
1Radomír Čížek6:05:5728.6.20M+1101,1

FINIŠEŘI PUSTEVNY QUADRUPLE CLUB

KOEFICIENT OBTÍŽNOSTI: 0,8

FINIŠEŘI PUSTEVNY TRIPLE CLUB

KOEFICIENT OBTÍŽNOSTI: 0,6

GALERIE FINIŠERŮ

Radomír Čížek absolvoval výzvu 28.6.2020 v celkovém čase 6h05m57s
Výchozí bod – Trojanovice
Časy a pořadí výšlapů: 3 – 33:28, 2 – 40:20, 1 – 1:00:25, 4 – 55:01, 5 – 1:11:21. Radh – 19:48

FOTOGALERIE

vyhlídka na Radhošť během stoupání 1
na trase stoupání 1 je několik pramenů, kde je možnost doplnit vodu
stoupání 2 po hlavní silnici
jedna z mála vyhlídek na trase stoupání 2
bukový les na stoupání 3
ostrá serpentina stoupání 4 kousek před sedlem pod Tanečnicí
gravel úsek stoupání 4 od sedla k chatám
Libušín a Maměnka
zvonička Pustevny
nejnáročnější úsek celé výzvy k chatě Martiňák
lesní asfaltka od chaty Martiňák okolo rozcestí Bařiny
možnost sladké odměny na Pustevnách
serpentina na cestě na Radhošť
vyhlídkový altán Cyrilka může být dobrou tečkou náročného dne při sjezdu z cíle
socha Radegasta
panorama nad sjezdovkou
horský hotel Radegast a výhledy na celé Beskydy
socha a dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje na vrcholu hory Radhošť