ORLICKÁ MAGISTRÁLA

Orlická magistrála“ je cca 192km vyjížďka vedoucí napříč hřebenem Orlických hor, okolo vodní nádrže Pastvin, na Suchý vrch a zpět. Trasa nemá příliš mnoho dlouhých a náročných stoupání, ale spíše střídá úseky rovinatější úseky po hřebeni s občasnými sjezdy do údolí a následnými výjezdy zpět, proto je také poměrně fyzicky náročná. Trasa vede z velké části po technicky nenáročných lesních cyklostezkách, ale zároveň obsahuje i několik pasáží, kde si přijdou na své i ryzí bikeři.

Trasa střídá trochu monotónní úseky v lese, se sjezdy do vesnic malebného orlického regionu, nádherný je pak úsek po pastvinách v oblasti okolo nádrže Pastviny. Milovníci válečné historie si zase určitě nenechají ujít zastavení u některé z mnoha pevností, bunkrů nebo pěchotních srubů, kterými je oblast doslova posetá. Milovníci serpentin a jízdy o samotě si zase zajisté vychutnají neznačené stoupání na Velkou Deštnou, na kterou se stoupá hned ze dvou stran. Trasa je pevně stanovená, ale tvoří okruh a účastníci si mohou vybrat libovolný bod startu i směr, ve kterém ji absolvují. Účastníci se mohou pokusit zdolat trasu nonstop, nebo si ji rozložit do více dnů. Krátká trasa měří 142km.

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce duben-červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/236997251047712/

HLAVNÍ TRASA

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je mapa-orl.-magistrála-dlouhá.png.

Celková délka a převýšení: 192km, 4200m+

Místo startu: libovolné – trasa vede přes a nebo poblíž mj. Červenou Vodu, Jablonné n. Orlicí, Deštné, Rokytnice, Bartošovice, Olešnice v O.H.

Trasa a zajímavosti: Deštné v Orlických horách – Velká Deštná – sedlo Mezivrší – pevnost Hanička – Klášterec n. Orlicí – vodní nádrž Pastviny – Jablonné n. Orlicí – Suchý vrch – Červenovodské sedlo – Mlýnský dvůr – Červená voda – tvrz Bouda – Těchonín – pevnost Adam – Zemská brána – sedlo Mezivrší – rozhledna Anenský vrch – sedlo Šerlich – Šerlišský dvůr – Číhalka – Olešnice v Orl. Horách

Nejvyšší bod: Velká Deštná (1167m)

KRÁTKÁ TRASA je dlouhá 151km, převýšení 3700m a vynechává zajížďku do Červené vody (kde je několik cest, jež jsou součástí vyjížďky „Ve stopách Rampušáka“) a několik úseků v oblasti Orlických hor.

TIP NA VÍKENDOVOU KOMBINACI: Vyjížďku je možné zkombinovat např. v rámci vícedenního pobytu v okolí Červené Vody s MTB vyjížďkami „Ve stopách Rampušáka“ nebo „Kolem Sněžníku až do Oblak“. V případě výchozího bodu na západním konci trasy pak např. s vyjížďkami „Rozkošných 222km“ nebo „Krakonošovy boudy“. Kdo rád střídá silnici a terén může vyjížďku spojit se silniční vyjížďkou „Orlicko-Jesenická třístovka“.

rozhledna na Velké Deštné

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: horské nebo cyklokrosové se středně širokými plášti (cca 35mm+).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem,

Doporučená výbava: GPS přístroj, goretexová bunda, přední i zadní světlo

PRAVIDLA

Účastníci mohou vyjížďku absolvovat na jakýchkoliv jízdních kolech poháněných vlastní silou. Elektrokola nejsou povolena.

Účastníci absolvují vyjížďku na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za jakoukoliv zdravotní, materiální či jinou újmu, která se účastníkovi přihodí během absolvování vyjížďky.

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Vyjížďka se jede nonstop a záleží pouze na samotných účastnících, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem nákupu, odpočinku, občerstvení nebo spánku.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.

Účastník mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Obecná pravidla a pravidla zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM O PROJETÍ TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

vodní nádrž Pastviny

REGISTRACE

Každý zájemce o účast v seriálu má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE, který je společný pro všechny vyjížďky SOLO CHALLENGE CUPu. Pro registraci na tuto vyjížďku uveďte v kolonce „Název vyjížďky“ text „Orlická magistrála“.

O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE ORLICKÁ MAGISTRÁLA a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE ORLICKÁ MAGISTRÁLA PETR NOVÁK).

Suchý vrch

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE). Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru:

Koeficient obtížnosti akce: hlavní trasa 1,25; krátká trasa 1

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficienty pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

Mountainbike: Orlické h.: Deštné -Pěticestí -Koruna -Vrchmezí ...

FINIŠEŘI TRASY „ORLICKÁ MAGISTRÁLA“

HLAVNÍ TRASA

jménočasdatkatbodykoef
1.Radomír Čížek10:14:0611.4.M-100+101,5
2.Petr Dimitrov13:43:2227.6.M-85+51,1
Petr Pomajbík13:43:2227.6.M-85+51,1
KOEFICIENTY OBTÍŽNOSTI 
kompletní trasa 1,25
nekompletní trasa: 100-140km 1, 140-180km 1,15, 180km+ 1,25

KRÁTKÁ TRASA

jménočasdatkatbodykoef
1.Petr Dostál10:07:515.9.M-100+101
KOEFICIENTY OBTÍŽNOSTI 
kompletní trasa 1
nekompletní trasa: 70-100km 0,6; 100-130km 0,8

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

HLAVNÍ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 20 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze vyjížděk SOLO CHALLENGE CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma.

KRÁTKÁ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 10 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.

GALERIE FINIŠERŮ

Prvními úspěšnými borci na trase Orlická magistrála se stala na konci června dvojce PETR POMAJBÍK a PETR DIMITROV, kteří ji společně projeli v čase 13:43:22
Prvním finišerem na krátké trase se stal 5.9. PETR DOSTÁL, který ji absolvoval za 10:07:51.