MORAVIA DIVIDE

Moravia Divide“ je cca 666km dlouhá vyjížďka spojující nejsevernější a nejjižnější bod Moravy . Trasa z Bílé Vody k soutoku řek Dyje a Moravy však není přímá, ale má za cíl zavést účastníky do nejkrásnějších moravských oblastí a na různá atraktivní místa. Trasa je výjimečná svou pestrostí – začíná v hlubokých lesích Rychlebských hor, pokračuje přes hřeben Jeseníků, kde účastníci postupně navštíví Červenohorské sedlo, Karlovu Studánku, Praděd i elektrárnu Dlouhé Stráně. Z Jeseníků pak trasa pokračuje přírodním parkem Sovinecko, na Svatý Kopeček, přes Olomouc a Drahanskou vrchovinu se trochu delší dobu zdrží v krásné oblasti Moravského krasu. Následuje průjezd Brnem a přes Pálavu, Lednicko-Valtický areál končí na samém jihu Moravy v oboře Soutok.

Trasa vede převážně po zpevněných lesních cestách a po silnicích vedlejší třídy, ale zahrnuje i úseky po makadamových cestách, proto je pro absolvování vhodnější horské nebo cyklokrosové kolo se spíše širšími plášti. Pokročilejší vytrvalci-závodníci by ji měli být schopní ji ujet za 2 a půl dne, začínající vytrvalci za 3-4 a „hobbíci“ se mohou na pohodu toulat klidně celý týden.

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce květen a červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/265679004618075/

TRASA

Celková délka a převýšení: 666km/12000m+ (ze severu) nebo 11900m+ (z jihu)

Koncové body:

  • nejsevernější bod Moravy – u obce Bílá Voda,
  • nejjižnější bod Moravy – soutok Moravy a Dyje u obce Lanžhot

Trasa: Bílá Voda – lesní bar u Lipové – Branná – Červenohorské sedlo – Karlova Studánka – Praděd – Dlouhé Stráně – Rešovské vodopády – hrad Sovinec – Pradědova galerie v Jiříkově – Šternberk a stoupání na Ecce Homo – Svatý Kopeček – Olomouc – Náměšť na Hané – rozhledna Velký Kosíř – přehrada Plumlov – vojenský újezd Březina – Punkevní a další jeskyně Mor. Krasu – Mariánské údolí – Brno – Moravský Krumlov – přehrada Nové Mlýny – Pálava – Mikulov – Lednicko-Valtický areál – soutok Moravy a Dyje

Nejvyšší bod: Praděd (1492m)

krajina Rychlebských hor

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: horské nebo cyklokrosové se spíše širšími plášti (cca 35mm a více).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem, přední i zadní světlo,

Doporučená výbava: GPS přístroj, termoizolační přikrývka, goretexová bunda, powerbanka, náhradní baterie do navigace, lékárnička

Výlet: Z Červenohorského sedla k Pradědu | Informuji.cz
Červenohorské sedlo v Jeseníkách

PRAVIDLA

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.. V NP nebo CHKO je nocování povoleno pouze v ubytovacích zařízeních k tomu určeným.

Účastníci mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z GPS přístroje nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Podrobnější obecná pravidla pro zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

Bazilika Navštívení Panny Marie (Svatý Kopeček) – Wikipedie
Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku

REGISTRACE

Každý zájemce o účast v seriálu má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE. O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE MORAVIA DIVIDE a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE MORAVIA DIVIDE PETR NOVÁK).

Pustým žlebem - nejromantičtějším kaňonem Moravského krasu ...
Sloupsko-šošůvské jeskyně a Pustý žleb v Moravském krasu

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE). Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Průběžné pořadí a dosažené časy všech dosavadních absolventů vyjížďky naleznete v sekci FINIŠEŘI MORAVIA DIVIDE, aktuální bodové zisky jednotlivých finišerů budou aktualizovány vždy do cca 5 dnů po skončení kalendářního měsíce. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru:

Koeficient obtížnosti akce: 1,75

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1, červenec-říjen 1.

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficienty pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

zámek Lednice

FINIŠEŘI TRASY MORAVIA DIVIDE

jménočasdatkatbodykoef
1. Martin Klimeš4d6h5m15.9.M-100+101,75
2.Tomáš Staněk4d14h4m1.9.M-85+51,75
KOEFICIENTY OBTÍŽNOSTI
kompletní trasa 1,75
nekompletní trasa: 100-250km 1; 250-400km 1,25; 400-550km 1,5; 550km+ 1,75

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 20 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program a průběh registrací k nahlédnutí zde.

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze vyjížděk SOLO CHALLENGE CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma.

soutok Moravy a Dyje

GALERIE FINIŠERŮ

Prvním finišerem trasy Moravia Divide se stal v srpnu 2020 českobudějovický TOMÁŠ STANĚK, který ji absolvoval za 4 dny, 14 hodin a 4 minut.
V polovině září projel trasu MD plzeňský MARTIN KLIMEŠ, který ji pojal jako pokračování velkého výletu po ČR ihned po dokončení trasy Česká fajfka. Jeho cílový čas však byl navzdory únavě, vedru a již zkracujících se dnů velmi dobrý – 4dny, 6hodin a 5minut.