KRÁLICKÝM SNĚŽNÍKEM AŽ DO OBLAK

Králickým Sněžníkem až do Oblak“ je cca 181km vyjížďka na horských kolech v kopcích masivu Králického Sněžníku a Hanušovické vrchoviny. Trasa zavede účastníky na „vrstevnicový úsek“ lemující hřeben Sněžníku a nabízí jedny z vůbec nejhezčích výhledů na Moravě. Nemůže chybět ani průjezd okolo ikonické Stezky v oblacích nad rezortem Dolní Morava – a protože se jedná o opravdu TOP místo, účastníci hlavní trasy kolem Stezky a na hřeben vystoupají hned dvakrát.

Trasa vede převážně lesem, je hodně kopcovitá (převýšení cca 4100m), ale stoupání jsou spíše dlouhá než prudká. Kromě hor budou pro účastníky určitě zajímavým zpestřením také např. klášter Hedeč, rozhledna Vál, obora v Raškově, zřícenina Nový Hrad nebo bunkry a pevnosti z dob 2. světové války. Největším lákadlem je však bezpochyby vrstevnicový horský úsek mezi od chaty Vilemínka až k Návrší (a poté dále na Paprsek), který patří mezi nejhezčí a nejpohodovější v republice. Trasa vyjížďky je pevně stanovená, tvoří okruh a účastníci si mohou vybrat libovolný bod startu i směr, ve kterém ji absolvují.

Stezka v oblacích – dominanta masivu Králického Sněžníku

ZÁVOD S HROMADNÝM STARTEM

Termín závodu s hromadným startem na této trase je naplánován na neděli 4.10. v 8.00 v Králíkách, pro max 30 účastníků.

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce květen a červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/632214171053665/

vrstevnicový úsek od Vilemínky až k Návrší nabízí řadu jedinečných výhledů

HLAVNÍ TRASA

Celková délka a převýšení: 181km, 4100m převýšení

Místo startu: libovolný – trasa projíždí např. městy Králíky, Hanušovice nebo Staré Město p. Sněžníkem,

Trasa a zajímavosti: Králíky – vojenské muzeum – Klepáč – chata Slaměnka – vodopády Malé Moravy – klášter Hedeč – svatá Trojice – Janoušov – obora Počátky – obora Raškov – zřícena Nový Hrad – Hanušovice – Hynčice pod Sušinou – Staré Město p Sněžníkem – chata Paprsek – chata Návrší – Stezka v oblacích – tvrz Hůrka

Nejvyšší bod: cesta pod vrcholem Souš (1168m)

KRÁTKÁ TRASA Krátká trasa měří cca 121km, má převýšení 2700m, na hřeben stoupá jen jednou a vynechává několik méně zajímavých zajížděk.

TIP NA VÍKENDOVOU KOMBINACI: Vyjížďku je možné zkombinovat např. v rámci víkendového výletu s MTB vyjížďkami „Ve stopách Rampušáka“, „Méně profláklými cestami Jeseníků“, „Za legendami Rychlebských hor“ nebo „Orlická magistrála“, případně také se silničními vyjížďkami „Orlicko-Jesenická třístovka“ nebo „Zábřežská pila“.

panelová cesta od Hůrky do Dolní Moravy

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: horské nebo cyklokrosové se středně širokými plášti (cca 35mm+).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem,

Doporučená výbava: GPS přístroj, goretexová bunda, přední i zadní světlo

chata Paprsek vyhlášená skvělými borůvkovými knedlíky

PRAVIDLA

Účastníci mohou vyjížďku absolvovat na jakýchkoliv jízdních kolech poháněných vlastní silou. Elektrokola nejsou povolena.

Účastníci absolvují vyjížďku na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za jakoukoliv zdravotní, materiální či jinou újmu, která se účastníkovi přihodí během absolvování vyjížďky.

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Vyjížďka se jede nonstop a záleží pouze na samotných účastnících, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem nákupu, odpočinku, občerstvení nebo spánku.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.

Účastník mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Obecná pravidla a pravidla zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM O PROJETÍ TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

cesty v oblasti Paprsku

REGISTRACE

Každý zájemce o účast v seriálu má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE, který je společný pro všechny vyjížďky pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ. Pro registraci na tuto vyjížďku uveďte v kolonce „Název vyjížďky“ text „Králickým Sněžníkem až do Oblak“.

O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE KRÁLIČÁK a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE KRÁLIČÁK PETR NOVÁK).

sjezd z Paprsku do Starého Města bude určitě patřit mezi nejlepší zážitky vyjížďky

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE). Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru:

Koeficient obtížnosti akce: hlavní trasa 1,25; krátká trasa 1

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

klášter Hedeč od rozhledny Val

FINIŠEŘI TRASY „KRÁLICKÝM SNĚŽNÍKEM AŽ DO OBLAK

HLAVNÍ TRASA

jménočasdatkatbodykoef
1.Petr Suchánek12:17:5923.8.M-100+101,25
2.Zbyněk Dráňa 29:44:0314.9.M-85+51,25

KRÁTKÁ TRASA

jménočasdatkatbodykoef
1.Radomír Čížek7:17:5722.4.M-100+101,3
2.Petr Dostál7:40:2810.8.M-85+51

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

HLAVNÍ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 20 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze vyjížděk SOLO CHALLENG CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma.

KRÁTKÁ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 10 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.

GALERIE FINIŠERŮ

Prvním finišerem krátké trasy se stal v pondělí 10.8. Petr Dostál z Vysoké nad Labem, který trasu absolvoval za 7h40m28s