KRAKONOŠOVY BOUDY

Krakonošovy boudy“ je cca 235km vyjížďka s převýšením okolo 7400m vedoucí převážně po vyasfaltovaných lesních cestách a silnicích nižší třídy po oblasti Krkonoš a okolí. Cílem trasy je vystoupat k nejvýše položeným horským chatám a zavést účastníky na nejhezčí místa našich nejvyšších hor. Trasa má extrémní převýšení a je určena pro skutečné milovníky kopců a jízdu v horské přírodě, zahrnuje řadu velice prudkých stoupání. Rozhodně proto není ostudou si ji rozložit do dvou dnů, případně absolvovat jen krátkou, cca 175km, variantu.

Trasa zavede účastníky např. na Vrbatovu, Luční, Labskou a další boudy, na okraj Obřího dolu, na Černou horu, ale také všemi hlavními turistickými středisky jako Špindlerův mlýn či Harrachov. Trasa je pevně stanovená, tvoří okruh a účastníci si mohou vybrat libovolný bod startu i směr, ve kterém ji absolvují.

Krkonoše opět v obležení návštěvníků - Novinky.cz

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce květen a červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/2753395264789952/

Vrbatova bouda, Vítkovice | Informuji.cz
Vrbatova bouda

HLAVNÍ TRASA

Celková délka a převýšení: 235km/7400m

Nejvyšší bod: památník obětem hor u Luční boudy (1513m)

Místo startu: libovolné – trasa vede přes nebo poblíž mj. Trutnova, Vrchlabí, Tanvaldu, Rokytnice v J.h.,

Trasa a zajímavosti: Janské Lázně – Černá hora – Lesní bouda – Štěpanice – Rovinka – Rokytnice nad Jizerou – Polubný – Harrachov –  Mumlavský důl – Krakonošova snídaně – Ručičky – Dvoračky – Vrbatova bouda – Špindlerův mlýn – Strážné – Rennerovky – Luční bouda – Pec p. Sněžkou – Obří důl – Lví důl – Malá Úpa – Lysečinská bouda – Horní Maršov – Vlašské boudy

KRÁTKÁ TRASA

Celková délka a převýšení: 178km/4800m

TIP NA VÍKENDOVOU KOMBINACI: Vyjížďka je sama o sobě mimořádně náročná, kombinace s jinými trasami se nabízí při vícedenním pobytu v oblasti SV Čech nebo v případě krátkých variant. Nejbližšími vyjížďkami jsou „Rozkošných i pekelných 200 km Broumovskem a Pometujím“, „Orlicko-jesenická třístovka“, případně „Orlická magistrála“.

Černá hora (Krkonoše) - Masiv nad Jánskými Lázněmi | Gigaplaces.com

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: cyklokrosové se středně širokými plášti (cca 32mm).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem, přední i zadní světlo,

Doporučená výbava: GPS přístroj, goretexová bunda

PRAVIDLA

Účastníci mohou vyjížďku absolvovat na jakýchkoliv jízdních kolech poháněných vlastní silou. Elektrokola nejsou povolena.

Účastníci absolvují vyjížďku na vlastní nebezpečí. Pořadatel nenese žádnou zodpovědnost za jakoukoliv zdravotní, materiální či jinou újmu, která se účastníkovi přihodí během absolvování vyjížďky.

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Vyjížďka se jede nonstop a záleží pouze na samotných účastnících, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem nákupu, odpočinku, občerstvení nebo spánku.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.

Účastník mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Obecná pravidla a pravidla zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM O PROJETÍ TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

Ručičky Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše
Ručičky

REGISTRACE

Každý zájemce o účast v seriálu má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE, který je společný pro všechny vyjížďky pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ. Pro registraci na tuto vyjížďku uveďte v kolonce „Název vyjížďky“ text „Krakonošovy boudy“.

O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE KRAKONOŠ a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE KRAKONOŠ PETR NOVÁK).

Hotel Luční Bouda Pec pod Sněžkou - ubytování | Hportal.cz

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b. Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC). Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Fotogalerie | Sportovní areál Harrachov.

FINIŠEŘI TRASY KRAKONOŠOVY BOUDY

HLAVNÍ TRASA

jménočasdatkatbodykoef
1.Štěpán Aubrecht 14h36m42s12.7.M-100+101,5
2.Petr Suchánek 16h45m33s11.7.M-85+51,5
KOEFICIENT OBTÍŽNOSTI
kompletní trasa 1,5
nekompletní trasa: 100-150km 1; 150+200km 1,25

KRÁTKÁ TRASA (KOEFICIENT OBTÍŽNOSTI 1,25)

jménočasdatkatbodykoef

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

HLAVNÍ TRASA:

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 20 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze vyjížděk SOLO CHALLENGE CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma.

KRÁTKÁ TRASA

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 10 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

GALERIE FINIŠERŮ

Na obrázku může být: 1 person, beard a outdoor
Petr Suchánek projel trasu Krakonošovy boudy za 16h45m33s.