ZAJÍMAVÝCH 800 KM NAPŘÍČ ČR

Zajímavých 800 km napříč ČR“ je silniční bikepackingová vyjížďka z Aše do Hrčavy (nebo naopak), jejíž trasa – na rozdíl od vyjížďky „Tisícovka napříč ČR“ – nemá tak kopcovitý profil a místo zdolávání nejvyšších českých pohoří má za cíl zavést účastníky na zajímavá místa české kultury, přírody a historie.

Účastníci mohou během putování přes celou republiku postupně navštívit např. Karlovy Vary, hrad Loket, České středohoří, Terezín, Kokořínsko a Máchovo jezero, soutok Labe a Vltavy, Český ráj, hospital Kuks, vodní nádrže Rozkoš a Pastviny, hrady Šternberk a Štramberk nebo Třinecké železárny.

Bohatí Rusové se stahují z Karlových Varů. V centru je na prodej ...
Karlovy Vary

Termín sólo vyjížďky si volí každý účastník sám, měsíce květen a červen mají bodové zvýhodnění v podobě vyššího koeficientu (viz níže). Uzávěrka pro připsání bodů do žebříčku SOLO CHALLENGE CUPU je 31.10.2020.

Odkaz na Facebookovou stránku vyjížďky: https://www.facebook.com/events/551598458859450/

TRASA

Celková délka a převýšení: 805km/7000m

Trasa a zajímavosti: Aš – Sokolov – Karlovy Vary – Žatec – České středohoří – Terezín – Litoměřice – soutok Labe a Vltavy v Mělníku – hrady Kokořín a Houska – Doksy a Máchovo jezero – Český ráj (mj. Hrubá skála a Trosky) – Jičín – Dvůr Králové n. Labem – hospital Kuks – vodní nádrž Rozkoš – zámek Opočno – vodní nádrž Pastviny – klášter Hedeč – Šumperk – hrad Šternberk a stoupání na Ecce Homo – vojenský újezd Libavá – hrad Štramberk – muzeum Tatra Kopřivnice – automobilka Nošovice – Třinecké železárny – Hrčava

Nejvyšší bod: rozhledna Val u města Králíky (782m)

České středohoří | Cyklotoulky
České středohoří

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: silniční nebo cyklokrosové se spíše užšími plášti (cca 28-32mm).

Povinná výbava: cyklistická přilba, mobilní telefon pro kontakt s pořadatelem, přední i zadní světlo,

Doporučená výbava: GPS přístroj, termoizolační přikrývka, goretexová bunda, powerbanka, náhradní baterie do navigace, lékárnička

Hrad Kokořín - Fotogalerie Digimanie
hrad Kokořín

PRAVIDLA

Účastníci musí projet trasu přesně tak, jak ji obdrží od pořadatele v gpx formátu. Pokud se rozhodnou ji opustit (např. z důvodu nákupu potravin nebo řešení technických problémů), musí se na ni následně vrátit přesně v místě, kde ji opustili.

Účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejných komunikací a silničního provozu a chovat se šetrně k přírodě a ke svému okolí.

Účastníci si řeší občerstvení během vyjížďky sami – mohou využít restaurační zařízení, mohou požádat o jídlo, vodu, nocleh či pomoc s řešením technických potíží místní obyvatele a kolemjdoucí, tato pomoc však nesmí být domluvena předem. V případě, že si účastníci rozloží vyjížďku do více dnů, pro přespání mohou účastníci využít komerční ubytovací zařízení, stanovat nebo spát pod širákem.. V NP nebo CHKO je nocování povoleno pouze v ubytovacích zařízeních k tomu určeným.

Účastník mají povinnost průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, a to ihned po dosažení bodů předem stanovených pořadatelem a vždy na konci dne. Účastník musí poté informovat pořadatele v okamžiku ukončení vyjížďky a nejpozději do 3 dnů odeslat záznam projeté trasy (z navigace nebo aplikace typu Strava apod.). V případě předčasného ukončení vyjížďky zašlou účastníci informační SMS na číslo, které obdrží od pořadatele před startem. Dopravu na místo startu či do cíle si v tomto případě řeší účastníci sami. 

Podrobnější obecná pravidla pro zaznamenávání trasy naleznete v sekcích ZÁZNAM TRASY a KOMUNIKACE S POŘADATELEM.

Máchovo jezero - pláž Doksy - galerie - 71126
Doksy a Máchovo jezero

REGISTRACE

Každý zájemce o účast v seriálu má první, a poté každou čtvrtou, vyjížďku zdarma, ale musí se na ni registrovat prostřednictvím jednotného REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE. O pravidlech registrace a podmínkách při provádění více registrací naráz nebo pro registrování více osob v rámci jedné vyjížďky naleznete v sekci REGISTRACE A PLATBY.

Účastníci obdrží přesnou trasu, a mohou si vyjet body do bodovací soutěže a budou zapsáni do výsledkové listiny po uhrazení organizačního poplatku ve výši 100 Kč/osoba.

Poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte REGISTRACE ZAJÍMAVÝCH 800 KM NAPŘÍČ ČR a své jméno a příjmení (např. REGISTRACE ZAJÍMAVÝCH 800 KM NAPŘÍČ ČR PETR NOVÁK).

hospital Kuks

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE). Výsledková listina vyjížďky i celého poháru se uzavírá 31.10.2020. Přesné počty bodů po zohlednění koeficientů za obtížnost vyjížďky, termínu absolvování, věku a pohlaví, budou zveřejněny do 15.11.2020, stejně jako celkové bodování poháru.

Průběžné pořadí a dosažené časy všech dosavadních absolventů vyjížďky naleznete v sekci FINIŠEŘI ZAJÍMAVÝCH 800 KM NAPŘÍČ ČR, aktuální bodové zisky jednotlivých finišerů budou aktualizovány vždy do cca 5 dnů po skončení kalendářního měsíce. Průběžné pořadí celého poháru naleznete v sekci (PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SCHC).

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru:

Koeficient obtížnosti akce: 1,75

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1, červenec-říjen 1.

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficienty pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

Hrubá skála

FINIŠEŘI TRASY „ZAJÍMAVÝCH 800 KM NAPŘÍČ ČR“

jménočasdatkatbodykoef
KOEFICIENTY OBTÍŽNOSTI
kompletní trasa 1,75
nekompletní trasa: 100-300km 1; 300-500km 1,25; 500-700km 1,5

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Účastník s nejrychlejším časem získá poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník s druhým nejrychlejším časem získá poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastník na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 25 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze jednotlivých vyjížděk SOLO CHALLENG CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo uplatnit nárok na startovné zdarma dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma. Původně vybraného závodu se samozřejmě mohou zúčastnit také, ale nebudou moci uplatnit vybojovanou slevu.

Žáci učebních oborů navštívili Třinecké železárny - PSŠ Letohrad
Třinecké železárny