O ULTRA-BIKE.CZ

Vítejte na webu ULTRA-BIKE.CZ.

ULTRA-BIKE.CZ je název nového seriálu cyklistických akcí, jehož cílem je propojit cestování s vytrvalostní cyklistikou a nabídnout všem nadšeným cyklistům, cestovatelům, bikepackerům a obecně lidem, kteří rádi posouvají hranice svých schopností, možnost setkání a společného zdolávání vytrvalostních cyklistických výzev.

Akce ULTRA-BIKE.CZ nejsou určeny výhradně profesionálním či výkonnostním cyklistům, ale i „hobbíkům“, kteří s vytrvalostní cyklistikou, nebo bikepackingem, teprve začínají, nebo si prostě chtějí splnit zkusit nějaký těžší závod. Náročnost výzvy si každý volí sám a více než výsledný výkon nebo dosažený čas pro mě bude vždy důležitý Váš p(r)ožitek a dobrý pocit.

Projekt ULTRA-BIKE.CZ založil šumperský cyklocestovatel a bikepacker Radomír Čížek ve snaze připravit se během příštích 3-5 let na prestižní závod napříč Evropou „TransContinental Race“. Celoroční seriál je v podstatě jeho tréninkovým plánem a jeho účastníci se stávají parťáky v přípravě (více v sekci PROFIL POŘADATELE).

Kalendář akcí bude každoročně tvořit komplexní porce ultravytrvalostních výzev namíchaná tak, aby byl trénink pestrý, aby měl hlavu a patu, a aby si každý našel závod, který mu bude vyhovovat (ať už délkou, terénem, profilem, termínem, místem konání apod.), nemusel za ním cestovat přes půl Evropy a platit drahé startovné (více v sekci 11 DŮVODŮ PROČ ZÁVODIT S ULTRA-BIKE.CZ).

Rok 2020 bude spíše o sbírání organizátorských zkušeností, od roku 2021 už snad bude celoroční kalendář akcí propracovanější, lépe zabezpečený, a bude „šitý na míru“ českým účastníkům, aby kvůli nim čerpali co nejméně dovolené (více v sekci FILOZOFIE A VIZE SERIÁLU).