MTB/GRAVEL NAD 250KM

Pro všechny, kdo rádi vypadnou mimo civilizaci na více dní, jsem připravil čtyři vícedenní bikepackingové vyjížďky od 300 do 800km. Každá je určená pro trochu jinou kategorii cyklistických nadšenců – od ryzích bikerů po pohodáře, kteří se prostě jen rádi dlouho toulají v přírodě a nevyhledávají těžký terén a profil.

Cílem všech tras je opět pestrost – pestrost povrchů, druhů krajin a zajímavých bodů na trase. Trasy kombinují horská stoupání a pohodové úseky údolími řek, pasáže uvnitř lesa s jízdou na rozlehlých pastvinách a občasnými zajížďkami do vesnic a měst. 

Nejkratší vyjížďkou je „JES300: Do nejtěžších kopců Jeseníků“, která sice měří „pouze“ 300km, ale vzhledem k extrémně náročnému profilu je fyzicky mimořádně náročná a je určená pro kované vrchaře a milovníky dlouhých stoupání.

Karpatská hřebenovka“ je o něco delší, má také hodně kopcovitý profil, ale zahrnuje spíše kratší a prudší stoupání; je určena pro milovníky jízdy v obtížnějším terénu by se měla dát zvládnout za 2-3 dny; středně dlouhá

Moravia Divide“ má o něco kvalitnější terén, vyniká svou pestrostí a měla by být dobře sjízdná do 3-5 dnů;

Česká fajfka“ je dlouhá cca 800km ale má ze všech nejrychlejší cesty a mělo by být možné ji zdolat za 3-6dnů.

Máte-li možnost vzít si volno na 10 nebo i více dní, můžete se pokusit o spojení Fajfky, Moravia Divide i Karpatské hřebenovky do jednoho cca úžasného 1800km dlouhého tripu.