FILOZOFIE A VIZE SERIÁLU

Hlavním posláním seriálu ULTRA-BIKE.CZ je nabídnout českým cyklistickým vytrvalcům pestrý, nabitý a komplexní kalendář akcí, ze kterého si každý bude moci vybrat „ty svoje“, ať s ohledem na svou výkonnost, termín nebo místo konání dané akce.

Cílem seriálu je motivovat cyklistické nadšence k překonávání sebe sama, porovnávání své výkonnosti s podobnými šílenci a hledání stále nových výzev. Z pozice organizátora je proto mým cílem každý rok kalendář akcí mírně obměňovat a vytvářet nové trasy v rámci již zaběhlých seriálů.

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM NA ROK 2021

Vždycky jsem si své výpravy i život plánoval hodně do budoucna, a nejinak je tomu i v případě vizí projektu ULTRA-BIKE.CZ. Jelikož odměnami za přední umístění ve vyjížďkách seriálu SOLO CHALLENGE CUP jsou slevy na startovném a přednostní registrace na rok 2021, domnívám se, že pro zvýšení Vaší motivace neuškodí, když budete vědět, „o co jedete“.

PARTNERSKÉ ZÁVODY

Kromě akcí pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ bych v budoucnu (případně ještě v roce 2020) rád dostal do seriálu i „partnerské závody“, aby si mohli i jejich účastníci přenést své umístění do bodovací soutěže ULTRA-BIKE.CZ. Jestli někdo pořádáte, nebo víte o zajímavé nemasové cyklistické vytrvalostní akci, především na západní polovině ČR, děkuji za tipy a doporučení.

SERIÁL EUROISLANDS

Ideálním termínem pro první delší výjezd nové sezóny jsou Velikonoce. Zatímco u nás ještě může být v noci zima a alpská sedla bude nejspíš pokrývat sníh, na ostrovech na jihu Evropy bude naopak příjemné podnebí na polykání první nonstop tisícovky. Fajnšmekři s rodinami, co nesnáší pasivní dovolenou, tak navíc budou mít skvělou příležitost vzít zbytek rodiny sebou, zajet si závod a zbytek dovolené si užít s nejbližšími. Délka závodu 800-1000km, hornatý profil. Start seriálu snad už v roce 2022. Jako destinace se vyloženě nabízejí mj. Sicílie, Mallorca, Korsika nebo Kréta. Příjemná by mohla být také zimní varianta na Kanárech nebo Madeiře. Prostě vychytat akci na levné letenky a vyrazit do tepla.

SERIÁL WILD EUROPE

Třešinkou na dortu a posledním střípkem do mozaiky seriálu nemůže být nic jiného než zahraniční bikepackingový závod na horských kolech. V duchu mých výprav chci trasu všech dílů směřovat do nejzapadlejších koutů Evropy, především v oblasti Balkánu, Karpat a Kavkazu. Náročný profil, minimum asfaltu, ale sjízdné cesty vedoucí odlehlými oblastmi, po ospalém venkově a vesničkami, kde se zastavil čas. Délka závodu 1200-1500km, limit 7 dní, každý rok jiná destinace. Start snad už v roce 2023, termín přelom července a srpna. První destinace? Už dlouho mě láká Černá Hora…

NABÍDKA SPOLUPRÁCE

Pokud by se chtěl někdo podílet na rozvoji projektu ULTRA-BIKE.CZ, budu rád za každou pomoc, a to jak po stránce grafické, tak především prostřednictvím zajištěním doprovodných vozidel, psaním reportáží na sociálních sítích v průběhu závodů, kterých se sám účastním atd. Zájemci mě můžete kontaktovat, a to jak telefonicky, emailem nebo přes sociální sítě (viz sekce KONTAKT)