EVROPA

Hlavním pilířem projektu ULTRA-BIKE a nejatraktivnější součástí Solo Challenge Cupu mají být vícedenní vyjížďky do zahraničí. Na každý rok chci připravit 3-4 vyjížďky v délce od 800-1600km:

  1. seriál závodů EuroPeaks – extrémně náročná, 1500km+ kopcovitá trasa přes významná alpská sedla a vrcholy. Každý rok jiná trasa, jiné země, jiné stoupání, jiné zážitky. Termín přelom července a srpna.
  2. seriál závodů Wild Europe – cca 1200-1500km okruh po vybraných zemích východní Evropy, určený spíše pro gravelová kola. Vždy jen jedna země, každý rok jiná. I zde bude trasa hodně hornatá, cílem bude zavést účastníky do nejzapadlejších koutů především Balkánu. Termín začátek července.
  3. seriál závodů EuroCities – cca 1200km trasa s cílem v některé z hlavních evropských metropolí. Více cestovatelsky zaměřená, méně kopcovitá trasa. Termín polovina května.
  4. seriál EuroCities mini – kratší varianta EuroCities v délce okolo 800km. Termín konec září.

KALENDÁŘ NA ROK 2020

„EuroPeaks #1: To nejlepší z Rakouska“ – start v sobotu 1.8. z Vyššího Brodu

„Wild Europe #1: Trochu jinak do Chorvatska“ – start v neděli 13.9. z Břeclavi

Všechny vyjížďky bude možné absolvovat buď jako závod s hromadným startem nebo jako sólo výzvu v libovolném termínu. Trasy budou k dispozici a součástí každoročního Solo Challenge Cupu cca 3 roky.