INICIATIVA DĚTI DĚTEM

Iniciativa DĚTI DĚTEM zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, pořádané na podporu charitativních projektů, přesněji dětí, jenž potřebují podat pomocnou ruku. DĚTI DĚTEM pomáhají s prezentací, medializací a osvětou spojenou s naplňování specifických potřeb a řešení specifických problémů hendikepovaných dětí.

Hlavní činnost iniciativy DĚTI DĚTEM spočívá v organizací sportovních, kulturních a společenských akcí pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je logo-Děti-dětem-1024x687.jpg.

POSLÁNÍ INICIATIVY

Kromě pomoci potřebným dětem chceme, aby děti sportovali, proto převážná část našich akcí je sportovního charakteru (fotbalové, florbalové, tenisové turnaje), kde chceme přinášet smysl dvojí radosti. První je ta, že děti sportují, nesedí u pc či televize, mají radost ze sportu, kterou si poté ponesou sebou v průběhu celého života. Také mají radost z ocenění, které na našich akcích každý účastník obdrží (medaili, pohár). Druhá radost je ta, že svým startovným přispějí konkrétnímu dítěti. Na našich akcích se tak potkávají zdravé děti s těmi postiženými a je to vzájemně velice prospěšné. Není nic krásnějšího než zájem zdravých dětí právě o to znevýhodněné nebo řekněme postižené. ….

Děti se potom seznamují ze světem hendikepovaných lidí, daleko lépe jej vnímají a co je krásnější, chtějí pomoci. Pořádáme i hudební akce a divadelní představení. Chceme přinášet do rodin zásadní pomoc, která ovlivní chod rodiny a proto finanční částka pomoci musí překračovat 100 tisíc na rodinu, čili pořádáme akce do naplnění tohoto limitu.

Na obrázku může být: 3 people, venku

KTERÉ KONKRÉTNÍ RODINY INICIATIVA PODPORUJE?

Šimon Polách

(11let, Dolní Studénky, okr. Šumperk) – potřebuje finanční prostředky hlavně na úhradu speciálního rehabilitačního programu Therasuit, které vede k velkému zlepšení jeho pohybových schopností.

Šimonův příběh:
Jmenuji se Šimon, je mi deset a dovolte mi podělit se s vámi o můj životní příběh. Narodil jsem se jako zdravé dítě, které se mělo k světu jako každé jiné. V osmém měsíci mého života se u mě ale po povinném očkování začaly projevovat malé epileptické záchvaty. Zlom nastal v roce a půl, kdy se při nachlazení s teplotou epileptické záchvaty nakupily a nastal u mě takzvaný status epileptici – série několika záchvatů, mezi kterými nedochází k úpravě vědomí. Tuto velkou zátěž můj organismus nezvládl a po částečné hypoxii mozku jsem upadl do vigilního komatu. Po důkladných genetických vyšetřeních mi diagnostikovali těžkou formu epilepsie –syndrom Dravetové. Po dvou měsících bdělého stavu jsem začal nabírat vědomí. Od té chvíle započal koloběh učení, cvičení, rehabilitací a neurorehabilitací, které mě velmi pozvolna vrací do „běžného“ života. Od mala se potýkám také s hypotonickým syndromem, který se po prodělání všech nešťastných událostí prohloubil natolik, že veškerý pohyb je pro mě velmi namáhavý.

Více o pomoci Šimonovi na zde:

Na obrázku může být: 1 person, venku

Natálka Lubinová

(3 roky, Velké Losiny, okr. Šumperk) potřebuje přispět hlavně na úhradu Hypoterapie a speciálního rehabilitačního programu Therasuit, které v jejím případě vede k velkému zlepšení.

Natálčin příběh:
Průběh těhotenství maminky Denisy byl bezproblémový, všechna genetická vyšetření byla v pořádku a tak celá rodina Lubinova žila v očekávání narození zdravého, vysněného miminka. Natálka se narodila v termínu. Při vyvolávaném porodu však nastaly neočekávané komplikace. Natálka měla nadvakrát omotanou pupeční šnůru kolem krčku. Porod byl dokončen tlačením na břicho a pomocí vakuového extraktoru. Při tomto postupu mamince praskla děloha a začala krvácet do dutiny břišní. Tři hodiny po porodu tak následovala operace. Natálku museli po porodu ihned resuscitovat. Díky přidušení a nedostatku kyslíku, došlo k útlumu nervových funkcí….. O život tak bojovaly obě, jak maminka Denisa, tak i Natálka. Boj zvládli obě a poprvé tak prokázali, jak jsou obrovsky silné. Za chybný postup při porodu či pochybení lékaře vede rodina soudní spor s nemocnicí. Na přání tatínka tak má Natálka dvě jména … Natálka Denisa, za to, že obě dvě přežili. Natálka byla převezena do FN v Olomouci, kde absolvovala celotělovou hypotermii a magnetickou rezonanci, která zjistila poškození mozečku. Byla krmena sondičkou přes nosánek, nebyl u ní totiž vyvinutý sací a polykací reflex. Doma však Natálce zkoušeli dávat jídlo z flaštičky a za dva měsíce už začala papat pusinkou. Kolem 9. měsíce však neprospívala na váze a tak byla nucena přejít na speciální stravu INFATRINI. Při sebemenším infektu ( rýma, teplota, nachlazení), Natálka přestávala jíst a tak začal boj s příjmem potravy. Díky tomu byla několikrát hospitalizovaná v nemocnici s teplotami. Doktoři nedokázali zjistit příčinu potíží….odběry byly v pořádku. Krmení jedné dávky pro Natálku trvalo až dvě hodiny, proto po konzultaci s paní doktorkou z gastra, byl v listopadu 2019 zaveden peg (sondička do bříška). Natálka začala pomalu přibírat na váze, byla více usměvavější a klidnější. Nyní má dostatečný příjem všeho potřebného co potřebuje. S Natálkou maminka cvičí každý den doma Vojtovu metodu, podstupuje cvičení Therasuit v Šumperku v Pontisu, které pojištóvna nehradí. Rodina Natálky chce zkusit i hypoterapii a bobata, proto bude potřeba každé korunky. Všechen čas převážně věnují Natálce, ale snaží se ho věnovat i sestře Michaelce (12 let) a rovněž bratru Dominikovi (18 let), který trpí chromozonální aberací 4 chromozonu. Ta mu byla zjištěna až po 1 roce jeho života. Díky neunávné péči maminky dnes Domča zvládne i jízdu na kolo, ale musí být pod neustálým dohledem. Na základě psychologického vyšetření odpovídá věku 6-8 let. Nemluví, nepíše, nepočítá a neumí se o sebe sám postarat a proto potřebuje pomoc ostatních. Jinak je to hodný, šikovný kluk.. Osud se s rodinou Lubinových vůbec nemazlil, jejich osud je velmi těžký. Rodina je však velice silná, ale i přesto potřebuje spoustu pomoci, budeme proto velice rádi za Vaši ochotu.

Více o pomoci Natálce zde.

Na obrázku může být: 1 person, sitting a baby

Více o činnosti iniciativy se můžete dovědět na jejích webových stránkách http://web.deti-detem.eu/ nebo na facebookové stránce https://www.facebook.com/RSKM.Deti.detem/

Na obrázku může být: text
Na obrázku může být: 2 people, people sitting a indoor
Hlavním mozkem celé iniciativy je chlapík jménem Rosťa Vaněk. Neskutečně iniciativní a energický člověk, který umí zorganizovat snad úplně všechno a přitáhnout na své akce fakt super lidi,včetně fotbalistů ze zlaté generace v čele s Janem Kollerem.
Na obrázku může být: 11 people, stadión