CHARITATIVNÍ VÍKEND NA DLOUHÝCH STRÁNÍCH 5+6.9.

Charitativní víkend na Dlouhých Stráních“ je cyklistická akce, během které účastníci zdolávají kopec k horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, a to buď opakovaně v rámci různých kategorií a výzev, nebo v rámci kterékoliv vyjížďky seriálu Solo Challenge Cup, jejíž trasa vede k horní nádrži.

Pro zápis do výsledkové listiny a možnost získat body do Solo Challenge Cupu se účastníci zavazují věnovat dobrovolnou finanční částku (doporučená je 100 Kč) ve prospěch kteréhokoliv ze tří charitativních projektů, které chce projekt ULTRA-BIKE.CZ dlouhodobě podporovat – iniciativa Děti dětem, nadace Kola dětem a nadace Šance Olomouc.

Průběh celého víkendu a plnění všech výzev bude možné společně sdílet prostřednictvím WhatsAppové skupiny.

Facebooková stránka charitativní akce: https://www.facebook.com/events/1459843080831388/

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je dlouhé-stráně.jpg.

PRAVIDLA, REGISTRACE A ZABEZPČENÍ

Zájemci o účast na charitativním víkendu si mohou vybrat libovolnou vyjížďku Solo Challenge Cupu, jejíž trasa vede mj. i na horní nádrž Dlouhé Stráně (viz program níže), a podniknout ji buď jako sólo výzvu s libovolným místem a časem startu, nebo jako závod/vyjížďku s hromadným startem.

Během víkendu je samozřejmě možno podniknout i více výzev a vyjížděk. Bližší popis tras jednotlivých vyjížděk si můžete přečíst po kliknutí na odkaz níže v programu. .

Pro absolvování sólo výzvy i závodu s hromadným startem je nutné se zaregistrovat prostřednictvím formuláře pro charitativní výzvy. Uveďte prosím název vyjížďky, a případně jakou částkou budete chtít přispět (pokud bude tato částka jiná než 100 Kč).

Všichni účastníci sólo výzev i závodů s hromadným startem budou mít povinnost zaznamenat svou trasu prostřednictvím aplikace Strava nebo GPS přístroje a do 3 dnů odeslat záznam pořadateli.

Všechny závody s hromadným startem i sólo výzvy absolvované během charitativního víkendu budou mít svou vlastní výsledkovou listinu, pro možnost získat body do Solo Challenge Cupu však mají společnou výsledkovou listinu s finišery, kteří dané trasy absolvují v průběhu celého roku 2020.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20200519_092948-1024x768.jpg.

MÍSTO STARTU: Všechny závody s hromadným startem mají start na parkovišti pod Červenohorským sedlem, u chaty Pelikán (rozcestí Kouty, bus).

ZABEZPEČENÍ: Během celého víkendu nebudou k dispozici žádné občerstvovací stanice ani mechanická podpora. Jídlo a pití během absolvování výzvy si řeší účastníci sami na vlastní náklady.

ÚČASTNÍCI: Závody s hromadným startem jsou určeny pouze pro osoby starší 18 let (v den startu), horní věková hranice není nijak omezena. Děti do 18 let mohou startovat pouze v kategorii SPRINT v rámci sólo výzvy. Děti do 12 let pouze v doprovodu dospělého.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20200705_112443-266x1024.jpg.

PROGRAM ZÁVODŮ S HROMADNÝM STARTEM

SOBOTA 5.9.

6.30 Everesting challenge

7.00  –   12 hodinovka do vrchu (více info níže)

7.30   –   Vrchařská koruna Jesenicka nonstop (265km MTB), Do nejtěžších kopců Jeseníků (300km MTB), Méně profláklými cestami Jeseníků (180/137km MTB)

7.45  –   Nebe Moravy (silnice 520km), Orlicko-Jesenická 300 (silnice 312km), Koruny Jeseníků (133km/266km/400km)  

8.15   –   Ikonický sprint na horní nádrž po Uhlířské cestě, Natrénuj na Mauna Keu“ „Nastoupej výšku Galibieru na Uhlířské cestě (start z Loučné n. Desnou)

10.00100 / 200 kiláků na doraz (start od bufetu pod horní nádrží)

11.00 – Hattrick (3 výšlapy na čas po hlavní silnici; více info níže)

kdykoliv během dne:

Sprint (1 výšlap na čas libovolnou cestou z výzvy DS Quintuple Club)

Double/Triple/Quadruple Club (2/3/4 výšlapy z pětice cest z výzvy DS Quintuple)

NEDĚLE 6.9.

9.00Dlouhé Stráně Quintuple Club (hromadný start z Loučné n. Desnou)

kdykoliv během dne: všechny výše uvedené trasy a výzvy

PODROBNOSTI VÝZEV VYTVOŘENÝCH VÝHRADNĚ PRO CHARITATIVNÍ VÍKEND 5.-6.9.2020

12HODINOVKA DO VRCHU– účastníci se snaží co nejvícekrát za vymezených 12hodin (v sobotu od 7.00 do 19.00) vyšlápnout kopec od místa startu k horní nádrži (stoupání č. 5). Zájemci o tuto výzvu však nemusí na kopci strávit celou dobu. Tato výzva je určena pro všechny, kdo se chtějí pokusit vyšlápnout kopec více než 3x. Pokud si někdo předem netroufá strávit na kopci celých 12 hodin, může svou výzvu zahájit později. O pořadí ve výsledkové listině rozhoduje počet výšlapů, v případě rovnosti poté čas dosažení posledního vrcholu.

HATTRICK – účastníci se snaží co nejrychleji třikrát vyšlápnout celý silniční kopec; cíl prvních dvou výšlapů u bufetu, cíl třetího výšlapu u zábradlí nad horní nádrží

SPRINT – účastníci si mohou vybrat libovolné z pěti stoupání a zajet si ho na čas v libovolnou dobu. Každá trasa bude mít svou vlastní výsledkovou listinu.

Kategorie 12HODINOVKA a HATTRICK mají start všech výšlapů od mostu pod silničním stoupáním na Červenohorské sedlo, a cíl u bufetu pod horní nádrží. Trasa je pevně daná. Délka stoupání 13,3km, převýšení 720m.

Všechny tři speciální výzvy mají své vlastní výsledkové listiny, a je možné je absolvovat i jiném termínu.

DOPORUČENÝ ÚSEK PRO ZÁJEMCE O EVERESTING

Pro zájemce o absolvování vrchařské výzvy „Everesting“ jejímž smyslem je co nejrychleji nastoupat určitý počet výškových metrů, doporučuji zahájit svá opakovaná stoupání od dolní nádrže. Délka stoupání 7km s převýšením 476m je ideální sklon pro dosažení potřebného převýšení. Tento úsek je mnohem efektivnější, než celé stoupání od parkoviště. Tento úsek je samozřejmě možné

DOPORUČENÝ ÚSEK PRO ZÁJEMCE O KRATŠÍ VARIANTY EVERESTINGU

Pro vrchaře, kteří nemají problém na prudších kopcích, bude pro co nejrychlejší absolvování kratších variant opakovaných výšlapů na jednom kopci – „Natrénuj na Mauna Keu“ a „Nastoupej výšku Galibieru“ – nejvhodnějším úsekem ten od rozcestí Pod Vlčím sedlem k Tetřeví chatě. Jedná se o 5,1 km úsek s převýšením 480m (sklon cca 9,5%), takže pro nastoupání Mauna Key „stačí“ 9 výšlapů, pro Galibier pak necelých 6 výšlapů.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování jednotlivých vyjížděk (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE).

Každá trasa bude mít v rámci charitativního víkendu svou vlastní výsledkovou listinu, ale pro možnost získat body do „Solo Challenge Cupu“ má společnou listinu s dalšími účastníky této charitativní výzvy, kteří ji absolvovali i na jiných kopcích a v jiných termínech.

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Koeficienty obtížnosti jsou pro všechny trasy stejné jako při absolvování v jiném termínu. Mimořádné výzvy mají koeficienty: 12hodinovka 1,5, Hattrick 0,8 a Sprint 0,25.

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficienty pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Za umístění v jednotlivých kategoriích či na jednotlivých trasách v rámci charitativního víkendu není žádná věcná ani finanční odměna. Účastníci tras zařazených do Solo Challenge Cupu však samozřejmě mohou za své umístění získat body celkového hodnocení, v případě Everestingu si dokonce mohou vybojovat slevu na závody s hromadným startem pořádané v roce. 2021.

GALERIE ÚČASTNÍKŮ CHARITATIVNÍHO VÍKENDU

MICHAL MAZÁNEK se zcela spontánně, až v den samotné akce, rozhodl sednout na kolo a z domu v Šumperku si vyjel na kopec po hlavní cestě za 1:02:16.
JAROSLAV MANIŠ z Chvalčova si v rámci Charitativního víkendu zajel Vrchařskou korunu Jesenicka nonstop, k čemuž nakonec potřeboval 2dny,