PROPOZICE CHARITATIVNÍ VÍKEND NA DS

Charitativní víkend na Dlouhých Stráních“ je cyklistická akce, během které účastníci zdolávají kopec k horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně na různých trasách a v rámci různých kategorií, přičemž se za účast zavazují věnovat finanční částku 100 Kč ve prospěch všech tří charitativních projektů, které chce projekt ULTRA-BIKE.CZ dlouhodobě podporovat – iniciativa Děti dětem, nadace Kola dětem a nadace Šance Olomouc.

Facebooková stránka charitativní akce: https://www.facebook.com/events/1459843080831388/

PROGRAM

SOBOTA 5.9.

Zájemci o účast na charitativním víkendu si mohou vybrat libovolnou vyjížďku Solo Challenge Cupu, jejíž trasa vede mj. i na horní nádrž Dlouhé Stráně, a podniknout ji buď jako sólo výzvu s libovolným místem a časem startu, nebo jako závod/vyjížďku s hromadným startem (viz níže).

Všechny závody s hromadným startem mají start na parkovišti pod Červenohorským sedlem, u chaty Pelikán (rozcestí Kouty, bus). Bližší popis tras jednotlivých vyjížděk si můžete přečíst po kliknutí na odkaz.

7.00      Everesting/Mauna Kea/Galibier a 12 hodinovka (viz níže)

7.15      Vrchařská koruna Jesenicka nonstop (265km MTB) a Do nejtěžších kopců Jeseníků (300km MTB)

7.30      Nebe Moravy (silnice 520km) a Orlicko-Jesenická 300 (silnice 312km)

7.45      Koruny Jeseníků (133km/266km/400km)

8.00      Méně profláklými cestami Jeseníků (180/137km MTB)

8.30      Ikonický sprint na horní nádrž po Uhlířské cestě (start z Loučné n. Desnou)

11.00 Hattrick (3 výšlapy na čas po hlavní silnici; viz níže)

 

 

NEDĚLE 6.9.

9.00Dlouhé Stráně Quintuple Club se startem od kostela ve Vernířovicích pro maximálně 20 účastníků (přednostně pro zájemce o 5 výšlapů). Možnost absolvovat i triple a quadruple variantu.

 

 

SÓLO VÝZVY VŠECH VYJÍŽDĚK A CHARITATIVNÍCH VÝZEV SERIÁLU ULTRA-BIKE BUDE MOŽNÉ ABSOLVOVAT KDYKOLIV V PRŮBĚHU VÍKENDU, S LIBOVOLNÝM MÍSTEM STARTU.

Sobotní akce bude probíhat ve čtyřech kategoriích:

  1. 12HODINOVKA – účastníci se snaží kopec vyšlápnout co nejvíckrát během vymezených 12hodin. Zájemci o tuto výzvu však nemusí na kopci strávit celou dobu, je určena pro všechny, kdo se chtějí pokusit vyšlápnout kopec více než 3x.
  2. EVERESTING – účastníci se snaží opakovaným zdoláváním kopce nastoupat přes 8848 výškových metrů (více na https://everesting.cc)
  3. HATTRICK – účastníci se snaží co nejrychleji vyšlápnout kopec třikrát
  4. HOBBY – účastníci jedou závod s hromadným startem na jeden výšlap

TRASA

Kategorie 12HODINOVKA, HATTRICK, SPRINT A HOBBY mají start výšlapu od mostu pod silničním stoupáním na Červenohorské sedlo, na okraji obce Kouty nad Desnou a cíl u bufetu pod horní nádrží Dlouhé Stráně. Délka stoupání 13,3km s převýšením 720m.

Pro účastníky kategorie EVERESTING je doporučeno zahájit své stoupání od dolní nádrže. Délka stoupání 13,3km s převýšením 720m.

ÚČASTNÍCI ZÁVODU A KATEGORIE

Maximální počet účastníků: 100

EVERESTING + 12hod – celkem max 30  

Hattrick – max 50 celkem, toho max 20 s hromadným startem, ostatní kdykoliv v průběhu dne

Sprint – max 50 celkem, z toho max 20 s hromadným startem, ostatní kdykoliv v průběhu dne

Kategorie 12HODINOVKA, EVERESTING, HATTRICK jsou určeny pouze pro osoby starší 18 let (v den startu), horní věková hranice není nijak omezena. Děti do 18 let mohou startovat pouze v kategorii SPRINT. Děti do 12 let pouze v doprovodu dospělého.

START JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ

Akce se koná o víkendu 5.-6.9.2020.

EVERESTING – společný start v sobotu v 6.30. Zájemci o tuto výzvu, kteří nechtějí strávit na kopci celých 12h, však mohou začít kdykoliv v průběhu dne.

12 HODINOVKA – společný start v sobotu v 7.00, konec v 19.00. Zájemci o tuto výzvu, kteří nechtějí strávit na kopci celých 12h, však mohou začít kdykoliv v průběhu dne.

HATTRICK – hromadný start v neděli v 8.00. Zájemci o tuto výzvu však mohou začít kdykoliv v průběhu dne.

SPRINT – hromadný start v neděli v 8.30. Zájemci o tuto výzvu však mohou začít kdykoliv v průběhu dne.

ZÁZEMÍ, PREZENCE, ZABEZPEČENÍ VYJÍŽĎKY

Hlavní zázemí akce bude na parkovišti u odbočky k horní nádrží, kde bude probíhat prezence a zápisy zahájení stoupání, možnost úschovy balíčku s vlastními potravinami a náhradním oblečením, pitná voda, občerstvení a parkoviště (přednostně pro účastníky 12HODINOVKY a EVERESTINGu). Bude možné využít také parkoviště v areálu Kouty.

Druhé zázemí bude u bufetu pod horní nádrží, kde bude probíhat zapisování dojezdů na kopec, občerstvení, možnost úschovy balíčku s vlastními potravinami, výsledková tabule, předání diplomů, výběr finančních příspěvků na konto nadace atd.

U zábradlí nad horní nádrží bude probíhat focení účastníků – účastníci kategorie EVERESTING po prvním výšlapu, účastníci ostatních kategorií po posledním výšlapu.

Po celou dobu akce bude k dispozici zdravotní služba.

Na samotném stoupání žádná občerstvovací stanice ani jiná podpora nebude.

STRAVOVÁNÍ A PITNÝ REŽIM

Pořadatel nezajišťuje žádná teplá jídla. Občerstvení si řeší účastníci individuálně. K dispozici bude pitná voda a iontový nápoj, a poté bufet pod horní nádrží.

VYBAVENÍ

Doporučené kolo: závodní silniční nebo cyklokrosové kolo s úzkými plášti

Povinná výbava: cyklistická přilba, startovní číslo, přední a zadní světlo (při jízdě za tmy)

Doporučená výbava: mobilní telefon pro navigaci a kontakt s pořadatelem, goretexová bunda

REGISTRACE A VÝŠE CHARITATIVNÍHO PŘÍSPĚVKU

Účastníci se při registraci zavazují přispět finanční částkou ve prospěch tří charitativních projektů, které chce projekt ULTRA-BIKE.CZ dlouhodobě podporovat. Veškerý výtěžek z akce bude rovnoměrně rozdělen mezi charitativní projekty Děti dětem, Kola dětem a Šance.

Účastníci se mohou na akci hlásit prostřednictvím registračního formuláře pro vyjížďky s hromadným startem. Přihlášení účastníci získají volné místo umožňující účast na akci po zaplacení charitativního příspěvku, jehož výše se odvíjí od počtu výšlapů, na kolik si daný účastník troufá (standardně 100 Kč za každý výšlap). Účastníci samozřejmě mohou přispět i vyšší částkou. Počet plánovaných výšlapů uveďte ve formuláři v kolonce „Jaký výkon je tvou výzvou?“, můžete si nastavit i osobní výši příspěvku (např. 150 Kč/výšlap atd.).

Kategorie EVERESTING A 12 HODINOVKA mají minimální příspěvek 300 Kč, účastníci si však výši příspěvku určují sami dle plánovaného počtu výšlapů (např. 30 Kč/výšlap či více).

Účastníci kategorií HATTRICK a SPRINT mohou po dokončení třetího/ prvního výšlapu pokračovat ve prospěch nadace dále.

Registrační poplatek posílejte nejpozději do 7 dnů po registraci na bankovní účet: 670100-2216784675/6210. Do zprávy pro příjemce uveďte „PŘÍSPĚVEK CHARITATIVNÍ VÍKEND NA DS“ a své jméno a příjmení.

Registrační poplatek je třeba zaplatit do 7dnů po provedení rezervace. Po uplynutí této lhůty může být účastníkovo místo nabídnuto jinému zájemci.

Pokud bude vyčerpaná kapacita účastníků, další zájemci se mohou stále zapisovat na seznam náhradníků, kteří budou v případě odhlášení některého z účastníků oslovováni v pořadí, v jakém se registrovali.  

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A BODY DO POHÁRU „ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP“

Účastníci akce získají na základě svého času potřebného pro absolvování vyjížďky (včetně všech přestávek) body do celkového bodování poháru ULTRA-BIKE SOLO CHALLENGE CUP (úplná pravidla ZDE).

Každá kategorie má svou vlastní výsledkovou listinu, kategorie Everesting má svou vlastní výsledkovou listinu, ale pro možnost získat body do „Solo Challenge Cupu“ má společnou listinu s dalšími účastníky této charitativní výzvy, kteří ji absolvovali i na jiných kopcích a v jiných termínech.

Účastník s nejrychlejším časem vyjížďky získá 100b. Počet získaných bodů na dalších příčkách se bude odvíjet od konečného počtu absolventů vyjížďky. Pokud se dané akce například zúčastní 25 osob, účastníci na dalších příčkách získávají postupně 96b, 92b, 88b atd. Tyto body slouží jako základní body pro další výpočet. Účastníci na prvních třech místech získají navíc bonusové body: 1. místo – 10b, 2. místo – 5b, 3. místo – 3b.

Základní a bonusové body se následně násobí koeficienty obtížnosti akce, termínu absolvování, věkem a pohlavím, a účastí v páru:

Koeficient obtížnosti akce: Everesting2, 12hodinovka 1,75, Hattrick 1,25 a Sprint 1

Koeficienty dle termínu absolvování vyjížďky: květen 1,2; červen 1,1

Koeficienty dle věku a pohlaví: Muži narození v roce 1971 a později mají koeficient 1. Muži narození v roce 1970 nebo dříve budou své body násobit koeficientem 1,33; ženy narozené v roce 1971 a později násobí své základní a bonusové body koeficientem 1,5; a ženy narozené v roce 1970 a dříve koeficientem 1,75.

Koeficienty pro jízdu v páru: Účastníci jedoucí v páru nebo skupině pak své celkové body násobí koeficientem 0,8.

Podrobnější pravidla bodování a postup výpočtu bodů pro různé kategorie účastníků naleznete v sekci PRAVIDLA A BODOVÁNÍ SCHC.

CENY PRO NEJRYCHLEJŠÍ ÚČASTNÍKY

Účastníci s nejrychlejším časem v každé kategorii získají poukaz na startovné zdarma na jakoukoliv akci *) pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastníci s druhým nejrychlejším časem získají poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Účastníci na třetím místě obdrží poukaz na slevu 33 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

Nejrychlejší žena obdrží poukaz na slevu 50 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru.

4.-10. místo – poukaz na slevu 20 % na jakoukoliv akci pořádanou pod hlavičkou ULTRA-BIKE.CZ v roce 2021 dle vlastního výběru

*) Na všechny jednotlivé akce pořádané v roce 2021 bude vyčleněno maximálně 20 míst pro vítěze vyjížděk SOLO CHALLENGE CUPu. Pokud by mělo více vítězů jednotlivých vyjížděk zájem o stejný závod (např. EuroPeaks 1500), přednostní právo dostanou účastníci s vyšším počtem bodů v celkovém pořadí SOLO CHALLENGE CUPu a účastníci dále v pořadí si budou muset vybrat jinou akci, u které budou moci uplatnit startovné zdarma.

Účastníci na předních místech si navíc svým výkonem a ziskem bodů v celkové soutěži seriálu zajistí přednostní registrace na akce pořádané v roce 2021. Předběžný program k nahlédnutí zde.